Konyári Adrienn blogja

Mire jó a csicseriborsó?

2017. január 22. 19:26 - Konyári Adrienn

csicseriborso-konzerv.jpg
A csicseriborsót én eddig csak levesként, salátában főzve illetve a közismert hummusként készítettem el, lisztjével pedig főzelékeket sűrítettem. Természetesen a friss alapanyagok híve vagyok, úgyhogy ha tehetem, friss csicseriborsót használok, persze nem mindig gondolkodhat előre az ember, ezért ha épp sebtében kell összedobnom valamit, akkor a konzerv is remek választás.

Finomabb lesz tőle a kenyér

A csicseriborsó fogyasztásának kultúrája egészen az ókorig nyúlik vissza, ugyanis már az ősi Egyiptomi Birodalomban is nagy mennyiségben fogyasztották. A Közel és Közép-Keleten pedig már évszázadok óta igen nagy népszerűségnek örvend. A borsóhoz hasonlóan főzeléknek, levesnek, salátákhoz, püréhez (hummus) használható, lisztjét bátran keverhetjük más lisztekkel, mert így a kenyér vagy a péksütemény is ízletesebb lesz és tovább őrzi meg frissességét.

Cukorbeteg vagy? Fogyassz csicseriborsót!

A csicseriborsó egyik kiemelkedő tulajdonsága, hogy sokkal több fehérjét tartalmaz, mint az árpa, a zab, a kukorica vagy a köles. Pontosabban: 100 g/ 19,3 g. Továbbá100 g/ 60,6 g lassan felszívódó szénhidrátot tartalmaz, amely alacsony glikémiás indexű, így a cukorbetegek számára különösen ajánlott a rendszeres fogyasztása. Alacsony zsír és magas rosttartalmú, utóbbinak köszönhetően segíti emésztésünket, és kiválóan alkalmas a székrekedés megelőzésére, kezelésére is. Számos jótékony tulajdonságai közé tartozik még, hogy csökkenti a koleszterinszintet, ezáltal a szív-és érrendszeri megbetegedések kialakulásának kockázatát is.

Igazi vitaminbomba!

A csicseriborsó számos, a szervezet számára nélkülözhetetlen vitamint is tartalmaz, ezek a B1-, B6- és E-vitaminok, valamint karotin, folsav és egyéb ásványi anyag tartalma is igen kedvező, magnézium, vas és cinktartalma pedig egyenesen kimagasló. Vastartalma növeli energiánkat, ami menstruáció vagy terhesség, illetve vérszegénység esetén elengedhetetlen. Ráadásul a csicseriborsó nem tartalmazza azokat az úgynevezett anti-nutritív anyagokat, amelyek felelősek a hüvelyesek elfogyasztása utáni puffadásért.

komment

A bejegyzés trackback címe:

https://konyariadrienn.blog.hu/api/trackback/id/tr112146233

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása